FERIE ZIMOWE 2020 W ODDZIALE DLA DZIECI

Chociaż w trakcie tegorocznych ferii zimowa pogoda nie dopisała, to dzieci w bibliotece bawiły się wspaniale. Każdego dnia czekały na nich kąciki zabaw, a w nich gry planszowe i zręcznościowe, klocki, puzzle i kolorowanki. Słodki poczęstunek każdego dnia umilał  pobyt w bibliotece.

Świat zabaw to również książka, która łączy zainteresowania i pasje uczestników poprzez różnorodne formy promocji. W związku z tym biblioteka  zorganizowała zajęcia plastyczne dotyczące  twórczości Hansa Christiana Andersena okazji 215 rocznicy urodzin i 145 rocznicy śmierci pisarza. Dzieci wykonywały piękne prace ilustrujące przygody baśniowych bohaterów.

Kilka dni przed Walentynkami  własnoręcznie wykonywały bukiety z lizaków, którymi 14 lutego obdarowały najbliższych. Dla lubiących dobrą zabawę zorganizowany był „Konkurs dziecięcych talentów”. Prezentowane były m.in. taniec, śpiew, recytacja czy pokazy sztuczek. Wszyscy, zarówno uczestnicy, jak i widownia, świetnie się bawili. Po raz kolejny młodzi artyści  udowodnili, że tak naprawdę w każdym drzemie jakiś talent, mniejszy lub większy. Wszyscy otrzymali w nagrodę książki i słodycze. Ponadto odbył się konkurs w rzucaniu lotkami do tarczy magnetycznej, zabawa w kręgle, rozgrywki skaczących kapsli, budowanie  z klocków „Tęczowego domku” i Zoo dla zwierząt. Miłośnicy bajek  mogli obejrzeć „Królowę Śniegu”, „Calineczkę”, „Małą Syrenkę” i „Piotrusia Pana”.

W ramach akcji „Bezpieczne ferie” odbyła się pogadanka o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku w różnych warunkach i o konsekwencjach nierozważnego zachowania w czasie zabaw na śniegu  i lodzie. O tym właśnie był fragment książki „Dzieci z Bullerbyn” pt. „Lasse wpada do jeziora”. Chłopiec pewnego dnia jeżdżąc na łyżwach wpadł do przerębli. Dzięki pomocy przyjaciół udało mu się wydostać z wody. Góralska bajka narciarska pt. „Zimowe przestrogi” z akcją osadzoną w Zakopanem i Tatrach opowiadała o przygodach turystów, którzy byli w górach nieostrożni  i wpadali w tarapaty. Dzieci malowały również kolorowanki zawierające cenne wskazówki dotyczące zimowego wypoczynku.

Z prac wykonanych przez dzieci w czasie ferii powstała piękna wystawa, którą można zobaczyć w czytelni Oddziału dla dzieci.

W zajęciach uczestniczyła stała grupka radosnych i kreatywnych dzieci, które z wielką ochotą przychodziły do biblioteki. W czasie ferii odwiedziły naszą bibliotekę również dwie grupy dzieci z zimowiska organizowanego w Szkole Podstawowej w Łomii i Świetlicy „Promyk” w Mławie.

W zajęciach feryjnych łącznie wzięło udział 138 osób. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok. Chociaż ferie się skończyły biblioteka zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzin oferując dobrą książkę.

ZDJĘCIA

logo programu regionalnego narodowa strategia spójności
logo mazowsze serce dla polski
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.