FERIE ZIMOWE 2020 W ODDZIALE DLA DZIECI

Chociaż w trakcie tegorocznych ferii zimowa pogoda nie dopisała, to dzieci w bibliotece bawiły się wspaniale. Każdego dnia czekały na nich kąciki zabaw, a w nich gry planszowe i zręcznościowe, klocki, puzzle i kolorowanki. Słodki poczęstunek każdego dnia umilał  pobyt w bibliotece.

Świat zabaw to również książka, która łączy zainteresowania i pasje uczestników poprzez różnorodne formy promocji. W związku z tym biblioteka  zorganizowała zajęcia plastyczne dotyczące  twórczości Hansa Christiana Andersena okazji 215 rocznicy urodzin i 145 rocznicy śmierci pisarza. Dzieci wykonywały piękne prace ilustrujące przygody baśniowych bohaterów.

Kilka dni przed Walentynkami  własnoręcznie wykonywały bukiety z lizaków, którymi 14 lutego obdarowały najbliższych. Dla lubiących dobrą zabawę zorganizowany był „Konkurs dziecięcych talentów”. Prezentowane były m.in. taniec, śpiew, recytacja czy pokazy sztuczek. Wszyscy, zarówno uczestnicy, jak i widownia, świetnie się bawili. Po raz kolejny młodzi artyści  udowodnili, że tak naprawdę w każdym drzemie jakiś talent, mniejszy lub większy. Wszyscy otrzymali w nagrodę książki i słodycze. Ponadto odbył się konkurs w rzucaniu lotkami do tarczy magnetycznej, zabawa w kręgle, rozgrywki skaczących kapsli, budowanie  z klocków „Tęczowego domku” i Zoo dla zwierząt. Miłośnicy bajek  mogli obejrzeć „Królowę Śniegu”, „Calineczkę”, „Małą Syrenkę” i „Piotrusia Pana”.

W ramach akcji „Bezpieczne ferie” odbyła się pogadanka o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku w różnych warunkach i o konsekwencjach nierozważnego zachowania w czasie zabaw na śniegu  i lodzie. O tym właśnie był fragment książki „Dzieci z Bullerbyn” pt. „Lasse wpada do jeziora”. Chłopiec pewnego dnia jeżdżąc na łyżwach wpadł do przerębli. Dzięki pomocy przyjaciół udało mu się wydostać z wody. Góralska bajka narciarska pt. „Zimowe przestrogi” z akcją osadzoną w Zakopanem i Tatrach opowiadała o przygodach turystów, którzy byli w górach nieostrożni  i wpadali w tarapaty. Dzieci malowały również kolorowanki zawierające cenne wskazówki dotyczące zimowego wypoczynku.

Z prac wykonanych przez dzieci w czasie ferii powstała piękna wystawa, którą można zobaczyć w czytelni Oddziału dla dzieci.

W zajęciach uczestniczyła stała grupka radosnych i kreatywnych dzieci, które z wielką ochotą przychodziły do biblioteki. W czasie ferii odwiedziły naszą bibliotekę również dwie grupy dzieci z zimowiska organizowanego w Szkole Podstawowej w Łomii i Świetlicy „Promyk” w Mławie.

W zajęciach feryjnych łącznie wzięło udział 138 osób. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok. Chociaż ferie się skończyły biblioteka zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzin oferując dobrą książkę.