FERIE ZIMOWE 2020 W FILII NR 2

W okresie ferii zimowych 2020 Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie zorganizowała zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy mogli wykazać się zdolnościami manualnymi. Przygotowywali kartki walentynkowe oraz bałwanki z waty. Przy wykorzystaniu techniki origami, mali uczestnicy zajęć wykonywali tulipany.

Nie obyło się bez czytania. Aby zainteresować słowem pisanym, bibliotekarka odczytała bajkę pt. „Franklin i walentynki”.

W ramach akcji „Bezpieczne ferie” dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się, by uniknąć zagrożeń specyficznych dla warunków zimowych. Kolorowały obrazki związane z bezpieczeństwem i zimą.

Doskonałą alternatywą dla telewizji, komputera czy smartfona były gry planszowe oraz układanie puzzli, które dały możliwość rozwinięcia umiejętności społecznych i interpersonalnych.

Słodkości umiliły dzieciom pobyt w bibliotece. Organizacja zajęć w czasie tegorocznych ferii zimowych pozwoliła na zagospodarowanie wolnego czasu młodym czytelnikom.