FERIE ZIMOWE 2020 W FILII NR 1

W czasie ferii zimowych 2020 w Filii nr 1 MBP dzieci dowiedziały się jak powinny bezpiecznie spędzić ten czas, obejrzały krótką prezentację i bibliotekarka  poinformowała ich, jak należy odpowiednio zachowywać się w czasie ferii, aby nie doszło do nieszczęśliwych wypadków. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały prezentację i słuchały na temat bezpieczeństwa.

Potem już były same zabawy: taniec z papierem, zumba, malowanie farbami, odgadywanie „kim jestem”, rozmowy o walentynkach. Odbył się turniej zagadkowy. Wszyscy świetnie sobie poradzili z tym zadaniem. Nie obyło się też bez zabaw ruchowych. Był bieg po buty, bieg kelnera, podawanie piłki górą i dołem w drużynach, kręgle oraz występ w telewizji jako prezenter pogody lub piosenkarz. Dzieci próbowały swoich sił jako pisarze. Przedszkolaki wymyślali własne zakończenie bajek, które znały do tej pory. Okazało się, że wilk był dobry i nie dość, że odprowadził Czerwonego Kapturka do babci, to jeszcze pomagał nieść jej koszyk.

W ostatnim dniu ferii dzieci obejrzały legendę o „Złotej kaczce”, odgadywały różne zagadki oraz wybierały sobie wśród wolontariuszy osobę, od której chciałyby dostać nagrodę.

Było bardzo miło, wesoło. Dziękujemy wszystkim, a szczególnie dzieciom, że z wielką chęcią przychodziły na zabawy przygotowane przez Filię nr 1 i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Tu największe podziękowanie dla wolontariuszy, którzy z wielką ochotą pomagali w organizowaniu zabaw dla dzieci. Najmilszym i wzruszającym prezentem były piękne laurki, które przedszkolaki przyniosły na koniec dla bibliotekarki.

ZDJĘCIA

logo programu regionalnego narodowa strategia spójności
logo mazowsze serce dla polski
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.