FERIE ZIMOWE 2020 W FILII NR 1

W czasie ferii zimowych 2020 w Filii nr 1 MBP dzieci dowiedziały się jak powinny bezpiecznie spędzić ten czas, obejrzały krótką prezentację i bibliotekarka  poinformowała ich, jak należy odpowiednio zachowywać się w czasie ferii, aby nie doszło do nieszczęśliwych wypadków. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały prezentację i słuchały na temat bezpieczeństwa.

Potem już były same zabawy: taniec z papierem, zumba, malowanie farbami, odgadywanie „kim jestem”, rozmowy o walentynkach. Odbył się turniej zagadkowy. Wszyscy świetnie sobie poradzili z tym zadaniem. Nie obyło się też bez zabaw ruchowych. Był bieg po buty, bieg kelnera, podawanie piłki górą i dołem w drużynach, kręgle oraz występ w telewizji jako prezenter pogody lub piosenkarz. Dzieci próbowały swoich sił jako pisarze. Przedszkolaki wymyślali własne zakończenie bajek, które znały do tej pory. Okazało się, że wilk był dobry i nie dość, że odprowadził Czerwonego Kapturka do babci, to jeszcze pomagał nieść jej koszyk.

W ostatnim dniu ferii dzieci obejrzały legendę o „Złotej kaczce”, odgadywały różne zagadki oraz wybierały sobie wśród wolontariuszy osobę, od której chciałyby dostać nagrodę.

Było bardzo miło, wesoło. Dziękujemy wszystkim, a szczególnie dzieciom, że z wielką chęcią przychodziły na zabawy przygotowane przez Filię nr 1 i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Tu największe podziękowanie dla wolontariuszy, którzy z wielką ochotą pomagali w organizowaniu zabaw dla dzieci. Najmilszym i wzruszającym prezentem były piękne laurki, które przedszkolaki przyniosły na koniec dla bibliotekarki.