WYSTAWA POŚWIĘCONA STANISŁAWOWI MONIUSZCE

Dnia 5 maja br. minęła 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki. Z tej okazji Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy-Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego oraz Teatr Wielki w Warszawie przygotowały specjalną wystawę planszową poświęconą wybitnemu kompozytorowi.

 Moniuszko stworzył oryginalne, autorskie dzieła oparte na motywach polskiej muzyki, w tym ludowej. Inspirował się narodową poezją m.in. Jana Kochanowskiego czy Adama Mickiewicza. Bogaty dorobek Stanisława Moniuszki to nie tylko opery, ale pieśni, kantaty, utwory religijne, symfoniczne i operetki.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która mieści się w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie w godzinach pracy placówki.

Mamy nadzieję, że wystawa przybliży Czytelnikom postać wybitnego kompozytora romantyzmu.

logo programu regionalnego narodowa strategia spójności
logo mazowsze serce dla polski
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.