WYSTAWA POŚWIĘCONA STANISŁAWOWI MONIUSZCE

Dnia 5 maja br. minęła 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki. Z tej okazji Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy-Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego oraz Teatr Wielki w Warszawie przygotowały specjalną wystawę planszową poświęconą wybitnemu kompozytorowi.

Moniuszko stworzył oryginalne, autorskie dzieła oparte na motywach polskiej muzyki, w tym ludowej. Inspirował się narodową poezją m.in. Jana Kochanowskiego czy Adama Mickiewicza. Bogaty dorobek Stanisława Moniuszki to nie tylko opery, ale pieśni, kantaty, utwory religijne, symfoniczne i operetki.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która mieści się w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie w godzinach pracy placówki.

Mamy nadzieję, że wystawa przybliży Czytelnikom postać wybitnego kompozytora romantyzmu.