WYJAZD STUDYJNY DO BIBLIOTEKI W DZIAŁDOWIE

Dwudziestego czwartego października, bibliotekarki z bibliotek gminnych powiatu mławskiego odwiedziły Miejska Bibliotekę Publiczną w Działdowie. Wyjazd miał charakter szkoleniowy, studyjny.  MBP w Działdowie jest placówką zmodernizowaną, bardzo zaangażowaną w promocję czytelnictwa  w swoim środowisku lokalnym, stosującą nowatorskie metody pracy z czytelnikiem i z tego zasobu wiedzy warto było zaczerpnąć, by zainspirować się do działania w swoich bibliotekach. Podobnie jak nasza biblioteka, książnica działdowska wypełnia zadania biblioteki powiatowej i również o tego rodzaju współpracy z bibliotekami gminnymi i miejskimi w swoim powiecie, obszernie poinformowała nas pani Justyna Lytvyn – dyrektor placówki. Prezentacja działalności biblioteki i rozmowy z jej zespołem były niezwykle ciekawe i pozwoliły nam podpatrzeć wiele przykładów dobrych praktyk.

Opuściwszy gościnne progi Miejskiej Biblioteki Publicznej, udałyśmy się na działdowski zamek, aby obejrzeć w lokalnym muzeum wystawę  „Działdowo – miasto i ludzie dawnego pogranicza”.