OPOWIADANIE Z BIBLIOTEKĄ W TLE- PODSUMOWANIE KONKURSU

Pod koniec sierpnia nasza biblioteka ogłosiła Powiatowy Konkurs Literacki  „Opowiadanie z biblioteką w tle”. W regulaminowym terminie  wpłynęło 7 prac z terenu naszego powiatu. Otrzymaliśmy 6 prac z kategorii wiekowej 12-15 lat i jedną pracę z kategorii 20 lat i powyżej. Komisja konkursowa zebrała się dnia 21  października 2019 w składzie:

1. Pani Maria Świtoń – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie
  2. Pani Lilianna Dębowska – Starszy bibliotekarz w MBP w Mławie
  3. Iwona Antoniak – instruktor ds. bibliotek gminnych w powiecie mławskim

Jury zwracało uwagę na zgodność pracy z tematem konkursu, kreatywność, dbałość o kulturę języka i spójność treści. Zgłoszone opowiadania zaskakiwały pomysłowością, różnorodnością gatunków i sposobem, w jaki biblioteka się w nich pojawiała. Podsumowanie konkursu odbyło się 25 października w Dziale Instrukcyjno-Metodycznym MBP w Mławie. Na spotkaniu młodzi adepci literatury opowiadali o tym, czym jest dla nich biblioteka i czytanie. Nagrodzeni odebrali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali otrzymali podziękowania, wraz nagrodami pocieszenia, za udział w konkursie.

Wyniki konkursu:

Kategoria 7 – 11 lat  – prace nie wpłynęły

Kategoria 10-13 lat:

I miejsce –  Aleksandra Browarek

II miejsce –  Magdalena Szklarska

III miejsce – Zuzanna Kolczyńska

Kategoria 16-19 – prace nie wpłynęły

Kategoria 20 lat i powyżej – nie przyznano nagród

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów twórczych!