OPOWIADANIE Z BIBLIOTEKĄ W TLE- PODSUMOWANIE KONKURSU

Pod koniec sierpnia nasza biblioteka ogłosiła Powiatowy Konkurs Literacki  „Opowiadanie z biblioteką w tle”. W regulaminowym terminie  wpłynęło 7 prac z terenu naszego powiatu. Otrzymaliśmy 6 prac z kategorii wiekowej 12-15 lat i jedną pracę z kategorii 20 lat i powyżej. Komisja konkursowa zebrała się dnia 21  października 2019 w składzie:

  1. Pani Maria Świtoń – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie
  2. Pani Lilianna Dębowska – Starszy bibliotekarz w MBP w Mławie
  3. Iwona Antoniak – instruktor ds. bibliotek gminnych w powiecie mławskim

Jury zwracało uwagę na zgodność pracy z tematem konkursu, kreatywność, dbałość o kulturę języka i spójność treści. Zgłoszone opowiadania zaskakiwały pomysłowością, różnorodnością gatunków i sposobem, w jaki biblioteka się w nich pojawiała. Podsumowanie konkursu odbyło się 25 października w Dziale Instrukcyjno-Metodycznym MBP w Mławie. Na spotkaniu młodzi adepci literatury opowiadali o tym, czym jest dla nich biblioteka i czytanie. Nagrodzeni odebrali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali otrzymali podziękowania, wraz nagrodami pocieszenia, za udział w konkursie.

Wyniki konkursu:

Kategoria 7 – 11 lat  – prace nie wpłynęły

Kategoria 10-13 lat:

I miejsce –  Aleksandra Browarek

II miejsce –  Magdalena Szklarska

III miejsce – Zuzanna Kolczyńska

Kategoria 16-19 – prace nie wpłynęły

Kategoria 20 lat i powyżej – nie przyznano nagród

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów twórczych!

ZDJĘCIA

 

logo programu regionalnego narodowa strategia spójności
logo mazowsze serce dla polski
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.