PROJEKT MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK

Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Prusa w Mławie bierze udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”.

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Chcielibyśmy, aby jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców.

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z rodzicami do jednej z trzech placówek bibliotecznych: Oddziału dla dzieci MBP, Filii nr 1 MBP lub Filii nr 2 MBP po odbiór Wyprawki Czytelniczej (ilość ograniczona – do wyczerpania zapasów).

W wyprawce, dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany przypinką i imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

AKCJA RUSZA Z DNIEM 9 WRZEŚNIA 2019