Narodowe Czytanie 2019

Ósma odsłona Narodowego Czytania w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. B. Prusa odbyła się 7 września 2019 r w czytelni dla dorosłych.
W wystroju XIX wiecznego saloniku, spotkaliśmy się tym razem przy czytaniu ośmiu nowel polskich, by odkryć na nowo piękno i aktualność tekstów.
Patronat nad Narodowym Czytaniem objęła Para Prezydencka. Nowele, które czytaliśmy uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością. Teksty mające tak zwięzłą formę w stylu mistrzowskim przemawiały do słuchaczy i sprzyjały refleksji nad człowiekiem i społeczeństwem.
Z wielkim oddaniem i szczególną intonacją czytali uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej – Kinga Ryska, Magdalena Rybka, Robert Chodubski oraz dorośli – Magdalena Staszewska, Magdalena Antosiak, Izabela Van den Akker-Urbańska, Tomasz Krokowski w duecie z Dorotą Tadrzyńską, Paulina Florczak, Krzysztof Napierski i Mateusz Przybyszewski.
         Kulturalne wydarzenie zakończyły miłe rozmowy o uniwersalności czytanych tekstów i umiejętnościach aktorskich czytających.
        Serdecznie dziękujemy wszystkim czytającym, a także sympatykom biblioteki za ich liczne przybycie. Szczególnie najmłodszej czytelniczce, niespełna 3-letniej Idze, która przybyła na spotkanie ze swoim tatą.

Zobaczymy się za rok.