Narodowe Czytanie 2019

Ósma odsłona Narodowego Czytania w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. B. Prusa odbyła się 7 września 2019 r w czytelni dla dorosłych.
W wystroju XIX wiecznego saloniku, spotkaliśmy się tym razem przy czytaniu ośmiu nowel polskich, by odkryć na nowo piękno i aktualność tekstów.
Patronat nad Narodowym Czytaniem objęła Para Prezydencka. Nowele, które czytaliśmy uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością. Teksty mające tak zwięzłą formę w stylu mistrzowskim przemawiały do słuchaczy i sprzyjały refleksji nad człowiekiem i społeczeństwem.
Z wielkim oddaniem i szczególną intonacją czytali uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej – Kinga Ryska, Magdalena Rybka, Robert Chodubski oraz dorośli – Magdalena Staszewska, Magdalena Antosiak, Izabela Van den Akker-Urbańska, Tomasz Krokowski w duecie z Dorotą Tadrzyńską, Paulina Florczak, Krzysztof Napierski i Mateusz Przybyszewski.
         Kulturalne wydarzenie zakończyły miłe rozmowy o uniwersalności czytanych tekstów i umiejętnościach aktorskich czytających.
        Serdecznie dziękujemy wszystkim czytającym, a także sympatykom biblioteki za ich liczne przybycie. Szczególnie najmłodszej czytelniczce, niespełna 3-letniej Idze, która przybyła na spotkanie ze swoim tatą.

Zobaczymy się za rok.

Zdjęcia

logo programu regionalnego narodowa strategia spójności
logo mazowsze serce dla polski
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.