LEKCJA BIBLIOTECZNA W FILII NR 1

Dnia 25 stycznia 2019 r. Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie odwiedziła klasa Ic ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie wraz z opiekunką Panią Grażyną Tokarską. To była lekcja biblioteczna, w czasie której dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz jakie są zasady wypożyczania książek. Bibliotekarka wytłumaczyła, ile czasu można przetrzymywać książkę, aby nie dostać upomnienia i nie płacić regulaminowej kary oraz jak należy obchodzić się z książką, aby jej nie zniszczyć.

Ze względu na rozpoczynające się od poniedziałku ferie zimowe dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzić wolny czas i wrócić szczęśliwie do szkoły. Uczniowie dostali zaproszenie na ferie organizowane przez Filię nr 1 wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie.

Na koniec spotkania wspólne zabawy z dziećmi umiliły pobyt w bibliotece. Bibliotekarka otrzymała od dzieci niespodziankę – własnoręcznie wykonane serce z wpisem podziękowania za spotkanie.