DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE

CZAS NA HERBATKĘ to spotkanie zorganizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. B. Prusa w Mławie z okazji święta Kobiet.

Państwo Ewa i Tomasz Wojtalowie – prowadzący w naszym mieście herbaciarnię przenieśli licznie zgromadzone słuchaczki i słuchaczy w krainę herbaty. W interesujący sposób opowiedzieli o historii herbaty i jej walorach.

I tak poznaliśmy sześć podstawowych rodzajów herbaty: biała, zielona, żółta, turkusowa, czarna i czerwona. Każda z nich pochodzi z tego samego krzewu – Camellia Sinensis. W wyniku szeregu procesów produkcyjnych powstaje na całym świecie aż 1,5 tysiąca odmian tego popularnego napoju. Prelegenci omawiali poszczególne herbaty. Poinformowali o szeregu właściwościach zdrowotnych każdej odmiany. Zdradzali jak parzyć i przechowywać herbaty.

Na koniec spotkania zaproponowano wszystkim ciekawy film poświęcony herbacie.

Spotkanie przygotował dział udostępniania i informacji.