KONFERENCJA RAZEM DLA ŚRODOWISKA

Dnia 4 października 2017 r. odbyła się konferencja poświęcona osobom niepełnosprawnym. Konferencja ph. „Razem dla środowiska” składała się z kilku części. Dyskutowano m.in. o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, o wsparciu finansowym i rzeczowym w Mławie. Przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością miały okazję do wymiany doświadczeń i kontaktów.

Organizatorem wydarzeń był Urząd Miasta Mława oraz firma SUEZ, która ma duże doświadczenie w organizacji pracy osób niepełnosprawnych. Miejska Biblioteka Publiczna również włączyła się w organizację konferencji.

Stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej proponowało dla osób z niepełnosprawnością:

  1. dla osób niesłyszących- czasopisma
  2. dla osób niewidomych i słabowidzących- „Czytak” oraz książki mówione
  3. książki z dużą czcionką

Osoby z niepełnosprawnością mogą co nieco wybrać z tej oferty. To proponujemy.

Konferencja ta otworzyła jakieś „drzwi”, trzeba tylko inicjatywy społeczeństwa i chęci do dobrego działania w tej materii.

Więcej zdjęć.

logo programu regionalnego narodowa strategia spójności
logo mazowsze serce dla polski
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.