KONFERENCJA RAZEM DLA ŚRODOWISKA

Dnia 4 października 2017 r. odbyła się konferencja poświęcona osobom niepełnosprawnym. Konferencja ph. „Razem dla środowiska” składała się z kilku części. Dyskutowano m.in. o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, o wsparciu finansowym i rzeczowym w Mławie. Przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością miały okazję do wymiany doświadczeń i kontaktów.

Organizatorem wydarzeń był Urząd Miasta Mława oraz firma SUEZ, która ma duże doświadczenie w organizacji pracy osób niepełnosprawnych. Miejska Biblioteka Publiczna również włączyła się w organizację konferencji.

Stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej proponowało dla osób z niepełnosprawnością:

1. dla osób niesłyszących- czasopisma
  2. dla osób niewidomych i słabowidzących- „Czytak” oraz książki mówione
  3. książki z dużą czcionką

Osoby z niepełnosprawnością mogą co nieco wybrać z tej oferty. To proponujemy.

Konferencja ta otworzyła jakieś „drzwi”, trzeba tylko inicjatywy społeczeństwa i chęci do dobrego działania w tej materii.

Więcej zdjęć.