SPOTKANIE PH. UBIÓR W STYLU – STYL W UBIORZE

Dnia 8 marca 2017 r. w sali na piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie o godz. 12.00 miało miejsce spotkanie ph. UBIÓR W STYLU – STYL W UBIORZE.

Gościem spotkania była Joanna Rodowicz – malarka, artysta plastyk, blogerka modowa. W bardzo przystępny sposób przedstawiła jak istotny dla kobiet jest ubiór i styl w ubiorze. Ubiór jest odzwierciedleniem naszego charakteru, mówi coś o nas. Powinien być odpowiedni do wieku, okoliczności, pory dnia. Na formy ubioru mają wpływ warunki klimatyczne, ekonomiczne, społeczne, polityczne, religie i kultura danego obszaru i epoki. Ubiór, biżuteria, fryzury, makijaż i cały wygląd postaci ludzkiej zmieniają się wraz z modą, kształtującą przyjmowane w określonym miejscu i czasie wzorce kulturowe i obyczajowe.

Prelekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna i wystawa ph. Piękna niewiasta – moda kobieca w polskich czasopismach XIX-wiecznych ze zbiorów BUW.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

ZDJĘCIA

logo programu regionalnego narodowa strategia spójności
logo mazowsze serce dla polski
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.