SPOTKANIE PH. UBIÓR W STYLU – STYL W UBIORZE

Dnia 8 marca 2017 r. w sali na piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie o godz. 12.00 miało miejsce spotkanie ph. UBIÓR W STYLU – STYL W UBIORZE.

Gościem spotkania była Joanna Rodowicz – malarka, artysta plastyk, blogerka modowa. W bardzo przystępny sposób przedstawiła jak istotny dla kobiet jest ubiór i styl w ubiorze. Ubiór jest odzwierciedleniem naszego charakteru, mówi coś o nas. Powinien być odpowiedni do wieku, okoliczności, pory dnia. Na formy ubioru mają wpływ warunki klimatyczne, ekonomiczne, społeczne, polityczne, religie i kultura danego obszaru i epoki. Ubiór, biżuteria, fryzury, makijaż i cały wygląd postaci ludzkiej zmieniają się wraz z modą, kształtującą przyjmowane w określonym miejscu i czasie wzorce kulturowe i obyczajowe.

Prelekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna i wystawa ph. Piękna niewiasta – moda kobieca w polskich czasopismach XIX-wiecznych ze zbiorów BUW.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.